Brouci jsou typičtí především tím, že mají první pár křídel přeměněný v kryjící krovky (elytrae). U těchto zástupců majkovitých brouků (čeleď Meloidae), které se vám podařilo vyfotit, však krovky nekryjí celý zadeček, proto ten zvláštní "nebroučí" zjev. (Kratší krovky mají ale i zástupci několika jiných skupin brouků, například drabčíci.) Tento design však nemají zdaleka všichni majkovití brouci - například i od nás známí puchýřníci, které mezi ně také řadíme, mají krovky řádně "broukovité".

Majky jsou typickými "posly jara" - dospělci začínají být k vidění s prvními teplými dny. To, při čem jste je přichytil, opravdu není zápas, ale právě to druhé :-). Jedinec nahoře (celkově menší a s kratším zadečkem, tedy i krátké krovky se na něm jeví delší) je sameček, dole pak samička. Po spáření naklade tisíce vajíček do půdy - proto opravdu potřebuje tak velký zadeček. Z vajíček se vylíhnou larvičky, které pak čekají na květech na samotářské včely, v jejichž hnízdech se na úkor svých hostitelů vyvíjí.
Na snímku je druh Meloe proscarabeus, tedy majka obecná. Stejně jako v případě její příbuzné majky fialové (M. violaceus) jde o druh, jehož hemolymfa (obdoba krve obratlovců) obsahuje jedovatou látku kantaridin. Nedoporučuji tedy brát tyto brouky do rukou.
https://www.biolib.cz/cz/taxon/id14482/