Pro srovnání se můžete podívat na video, kde je typický pohyb článků vidět: https://www.youtube.com/watch?v=xSTejVq08qA.
Dospělci tasemnic psích žijí ve střevě svých hostitelů, infekce je obvykle bezpříznaková. Psi se nakazí pozřením blechy nebo všenky, v nichž se nachází larvální stadium tasemnice. Celý životní cyklus je hezky znázorněn zde: https://www.cdc.gov/dpdx/dipylidium/index.html.
Tasemnicí psí se může výjimečně nakazit i člověk, a to v případě, že by (stejně jako pes) pozřel infikovanou blechu nebo všenku. Infekce lidí jsou proto vzácné (většinou jde o děti) a zpravidla také bezpříznakové.
Psa bych tedy doporučoval odčervit a také zbavit blech/všenek. Důležité je i vyčištění pelechu či boudy, kde se mohou nacházet jejich larvy. Ty jsou v přenosu parazita klíčové, pozřou totiž jeho vajíčka uvolněná z vyloučených článků a umožní mu další vývoj.

V případě hlubšího zájmu o parazity doporučuji knihu "O parazitech a lidech", která obsahuje i kapitoly věnované parazitům v našich zeměpisných šířkách: http://www.tridistri.cz/oparazitechalidech?ItemIdx=3
Kniha v roce 2019 získala ocenění Magnesia Litera v kategorii Naučná literatura.
Parazitům je také věnováno celé jedno číslo fakultního časopisu Přírodovědci.