Noc vědců 2020 - Člověk a robot
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
Skleníky naší botanické zahrady zkrášlí v dubnu snímky z unikátní letní akce. Přijďte se podívat, jak se mladým lidem podařilo umělecky ztvárnit vodu v divočině.
Na výstavě uvidíte fotografie pořízené loni na Šumavě během prvního ročníku vodního workshopu čili WODNÍKA. Ten je určen zájemcům ve věku 15–30 let a zaměřuje se na aktivní poznávání vzájemné interakce vody a krajiny.
Účastníci se pomocí různých vzdělávacích metod (terénní exkurze, kurz fotografie, přednášky, interaktivní hry či odborné diskuse) seznamují s vodou jako fenoménem, který ovlivňuje krajinu a život v ní. Hlavní pozornost je věnována třem zvířecím ikonám Šumavy – losovi, lososovi a perlorodce. Jejich výskyt, nebo naopak nepřítomnost, totiž poukazuje na mnohé problémy dnešní ochrany přírody v ČR.
Výstava se koná ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16, Praha 2) 10.–23. dubna 2014, denně od 10:00 do 17:00 h. Zveme vás také na veřejně přístupnou vernisáž ve středu 9. dubna od 17:00 h.
Více informací o projektu vodních workshopů najdete na webu WODNÍKA nebo ve článku z magazínu Přírodovědci.cz.
Horní snímek: Wodnice Petra Drahošová, jedna z účastnic loňské akce. Foto David Kozel.
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
V rámci Týdne vědy a techniky letos proběhne on-line debata na téma Vědci v centru boje s COVID-19: úspěchy a výzvy. Datum a čas debaty: úterý 3. 11. v 18:00.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.