Noc vědců 2020 - Člověk a robot
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
Zveme vás na přednášku Jak se žije v mikrosvětě s podtitulem Skrytá diverzita, speciace a evoluce protist.
Pavel Škaloud z katedry botaniky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy promluví o odlišnostech našeho makrosvěta a mikroskopického světa obývaného prvoky. Možná vás překvapí, jak se liší jejich evoluce od „obyčejných“ mnohobuněčných organismů.
Přednáška se koná 28. února 2013 od 17:15 hodin v posluchárně „Fotochemie“ v přízemí budovy Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, Praha 2. Je součástí cyklu Biologické čtvrtky ve Viničné 7, který má více než dvacetiletou tradici. Cyklus je určen vážnějším zájemcům o biologii – konkrétně o evoluci, obecnější biologickou problematiku a méně tradiční přístupy k této problematice.
Ilustrační obrázek: Mořský prvok Ammonia tepida. Zdroj Wikimedia Commons, autor Scott Fay, UC Berkeley, licence Creative Commons Attribution 2.5 Generic.
Jan Kolář
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
V rámci Týdne vědy a techniky letos proběhne on-line debata na téma Vědci v centru boje s COVID-19: úspěchy a výzvy. Datum a čas debaty: úterý 3. 11. v 18:00.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.