Noc vědců 2020 - Člověk a robot
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
Zveme vás na přednášku Whither wild bees s podtitulem Host-pathogen interactions and the decline of pollinators.
Robert Paxton z Institutu biologie Univerzity Martina Luthera v německém Halle-Wittenbergu promluví o velmi aktuálním problému. Je jím úbytek včel, významných opylovačů kulturních i divokých rostlin.
V obecné rovině uslyšíte o interakcích parazitů s hostiteli a o jejich komplexním vlivu na populace opylovačů. Přednáška bude probíhat v angličtině, toho se ovšem není nutné bát.
Těšíme se na vás 7. listopadu 2013 od 17:15 hodin v posluchárně „Fotochemie“. Najdete ji v přízemí budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na adrese Viničná 7, Praha 2.
Přednáška je součástí cyklu Biologické čtvrtky ve Viničné 7, který má více než dvacetiletou tradici. Cyklus je určen vážnějším zájemcům o biologii – konkrétně o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístupy k této problematice.
Ilustrační obrázek: Včela medonosná. Zdroj Wikimedia Commons, autor Jon Sullivan, pdphoto.org, volné dílo / public domain.
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
V rámci Týdne vědy a techniky letos proběhne on-line debata na téma Vědci v centru boje s COVID-19: úspěchy a výzvy. Datum a čas debaty: úterý 3. 11. v 18:00.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.