Noc vědců 2020 - Člověk a robot
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
Zveme vás na přednášku Objev gigantických virů s podtitulem Pandořina skříňka, nebo bohatství plodící biodiverzitu?
Jitka Forstová z katedry genetiky a mikrobiologie a z dalších pracovišť Přírodovědecké fakulty UK vás seznámí s nedávnými přelomovými objevy obřích virů. Jistě nezapomene zmínit ani gigantické pandoraviry, popsané teprve letos.
Kromě fundovaného shrnutí základních informací se můžete těšit i na povídání o roli těchto fascinujících virů v ekologii a v evoluci.
Těšíme se na vás 14. listopadu 2013 od 17:15 hodin v posluchárně „Fotochemie“. Najdete ji v přízemí budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na adrese Viničná 7, Praha 2.
Přednáška je součástí cyklu Biologické čtvrtky ve Viničné 7, který má více než dvacetiletou tradici. Cyklus je určen vážnějším zájemcům o biologii – konkrétně o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístupy k této problematice.
Ilustrační obrázek: Schéma mimiviru, který patří k největším dosud známým virům. Zdroj Wikimedia Commons, autor Invader-Xan, licence Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported. Úprava Jan Kolář.
U příležitosti letošní Noci vědců uskutečňuje Univerzita Karlova celý svůj program online. Těšit se můžete i na příspěvky Přírodovědecké fakulty.
V rámci Týdne vědy a techniky letos proběhne on-line debata na téma Vědci v centru boje s COVID-19: úspěchy a výzvy. Datum a čas debaty: úterý 3. 11. v 18:00.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.