Život na toxických ostrovech
Půdy kontaminované těžkými kovy se zpravidla nacházejí v okolí důlních ložisek, skládek nebo továren. Méně se však ví, že podobně toxická stanoviště se v přírodě vyskytují i zcela přirozeně.
2x Biolog
Přírodovědci.cz každoročně bodují v přehlídce vědecko-popularizačních projektů SCIAP. Třináctého dubna 2016 se vyhlašovaly výsledky ročníku 2015. A náš magazín už potřetí zvítězil ve své kategorii.
Jako naši čtenáři jistě víte, že v týmu Přírodovědci.cz nemáme nouzi o nápady a propagujeme vědu jak tradičními, tak hodně nekonvenčními způsoby.
Největším oceněním pro nás je, když se vám líbí naše akce nebo si s chutí přečtete naše články na webu či v časopise.
Ale máme samozřejmě velkou radost i z toho, že od roku 2012 pravidelně získáváme ceny v soutěži SCIAP. Tuhle přehlídku nejlepších popularizačních projektů, které vznikly v České republice, pořádá Akademie věd ČR.
Jak jsme si vedli v jednotlivých ročnících?
2012
1. místo v kategorii Audio / videopořad: spot „Zamilujte se s námi do přírody“ a YouTube kanál Přírodovědci.cz
1. místo v kategorii Ostatní: kampaň Přírodovědci.cz
2. místo v kategorii Web
2013
1. místo v kategorii Expozice: Molekulární bar a Druhohorní safari
1. místo v kategorii Periodikum: časopis Přírodovědci.cz
2014
1. místo v kategorii Periodikum: časopis Přírodovědci.cz
Ve středu 13. dubna vyhlásili organizátoři vítěze ročníku 2015. A časopis Přírodovědci.cz se znovu umístil na první příčce, tentokrát v rozšířené kategorii Periodikum / publikace!
Třetí vítězství během tří let – sportovní komentátoři říkají něčemu takovému zlatý hattrick. Cenu převzala šéfredaktorka Alexandra Hroncová.
Moc děkujeme naší domovské Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, která vydávání magazínu podporuje finančně i jinak.
Děkujeme fakultním vědcům a dalším autorům za jejich poutavé články, které nezůstávají na povrchu, ale jdou do hloubky a všímají si souvislostí. Děkujeme spřáteleným institucím, díky nimž můžeme časopis nabízet na 14 místech po celém Česku.
A v neposlední řadě děkujeme vám – našim čtenářům, milovníkům přírody a vědy, pro které to všechno děláme.
Půdy kontaminované těžkými kovy se zpravidla nacházejí v okolí důlních ložisek, skládek nebo továren. Méně se však ví, že podobně toxická stanoviště se v přírodě vyskytují i zcela přirozeně.
2x Biolog
Zrod krásných zelených tektitů, nalézaných především v jižních Čechách a na jižní Moravě, proběhl za velice dramatických okolností na západě dnešního Bavorska.
1x Geolog
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.